Bize Ulaşın

GÜNCEL DUYURULAR

CEIR (Avrupa Musluk ve Vana Sanayicileri Derneği), EUROPUMP (Avrupa Pompa İmalatçıları Derneği) ve PNEUROP (Avrupa Kompresör, Vakum Pompası, Pnömatik Aletler ve Yardımcı Ekipman Üreticileri Birliği) dernekleri 9-10-11 Mayıs 2022 tarihlerinde Belçika’nın Başkenti Brüksel’de Senelik Toplantı ve Genel Kurullarını ortak olarak gerçekleştirdi. 

Derneğimiz 28 Eylül - 1 Ekim 2022 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan Metalexpo 2022 Fuarında yer alacak. 

Makina imalatçısı 3 bine yakın firmayı temsil eden, 28 derneği çatısı altında biraraya getiren Türkiye Makina Federasyonu'nun (MAKFED) 4. Olağan Genel Kurul'u 19 Mart 2022 tarihinde toplandı. MAKFED’de yeniden başkanlığa seçilen Adnan Dalgakıran, makina imalatının Türkiye’nin 3 büyük sektöründen biri haline gelmesinde pek az ülkede görülebilecek kadar kapsayıcı ve güçlü bir sektörel örgütlenmeye sahip oluşunun büyük katkısı bulunduğuna işaret etti. Dalgakıran, “içinde makinanın yer almadığı hiçbir strateji yazılamayacağı için görev ve sorumluluğumuz büyüktür; sanayiinin küresel dönüşümü sürecindeki fırsatları değerlendirebilmenin ve küresel ekonomiden ülkemizin aldığı payı artırabilmenin tek yolu ise ileri ülkelerde olduğu gibi makina eksenli bir dönüşüm sürecinden geçmektir” dedi.

23 Mart 2022 tarihinde Derneğimiz ve TUV Austria firması işbirliğiyle "Nükleer Güç Santralleri İçin Pompa ve Vana Üreticileri Webinari" sadece POMSAD üyelerine açık olarak gerçekleştirildi.  

2 Mart 2022 tarihinde Derneğimiz ve Destek Patent firması işbirliğiyle "Sınai Haklar Genel Bilgilendirme Eğitimi" üyelerimiz ve tüm makine sektörüne açık olarak gerçekleştirildi.  

Daha önce mücbir sebeplerle ertelenmiş olan derneğimizin 12. Olağan Genel Kurul'u 02 Kasım 2021 tarihinde İstanbul DivanAsia Hotel'de gerçekleştirildi. 

Eş organizatör dernekleri arasında bulunduğumuz ISK SODEX 2021 Fuarı 29 Eylül-2 Ekim 2021 tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. 

29 Eylül - 2 Ekim 2021 tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar Merkezinde gerçekleştirilecek olan ISK-SODEX Fuarı'nın eş organizatör derneklerinden biri olan olan derneğimiz ziyaretçilerini bekliyor. 

Ülkemizi sarsan yangın felaketlerinde derneğimiz, yangın bölgesindeki itfaiye ekipleri ve su idareleri ile yangınlar esnasında irtibata geçerek, yangın bölgelerindeki ihtiyaçlar doğrultusunda üyeleri aracılığıyla ihtiyaç duyulan malzemelerin teminini gerçekleştirdi.

Sayfa 1 / 13

Yukarı