Bize Ulaşın

GÜNCEL DUYURULAR

22 -26 Haziran 2022 tarihleri arasında Almanya'nın Frankfurt kentinde gerçekleştirilen ACHEMA Fuarı'nda derneğimiz de yer aldı. 

22-26 Haziran 2022 tarihleri arasında Almanya'nın Frankfurt kentinde düzenlenecek olan ACHEMA 2022 Fuarı'nda ve 29 Kasım - 1 Aralık 2022 tarihleri arasında Almanya'nın Düseldorf kentinde düzenlenecek olan Valve World Fuarı'nda derneğimiz de yer alacak. 

Derneğimiz 22 Haziran 2022 tarihinde T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlıklarına ziyaretler gerçekleştirdi. 

30 Mayıs - 3 Haziran 2022 tarihleri arasında Almanya'nın Münih kentinde gerçekleştirilen IFAT Fuarı'nda derneğimiz de yer aldı. 

30 Mayıs - 3 Haziran 2022 tarihleri arasında Almanya'nın Münih kentinde düzenlenecek olan IFAT 2022 Fuarı'nda derneğimiz de yer alacak. 

CEIR (Avrupa Musluk ve Vana Sanayicileri Derneği), EUROPUMP (Avrupa Pompa İmalatçıları Derneği) ve PNEUROP (Avrupa Kompresör, Vakum Pompası, Pnömatik Aletler ve Yardımcı Ekipman Üreticileri Birliği) dernekleri 9-10-11 Mayıs 2022 tarihlerinde Belçika’nın Başkenti Brüksel’de Senelik Toplantı ve Genel Kurullarını ortak olarak gerçekleştirdi. 

Derneğimiz 28 Eylül - 1 Ekim 2022 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan Metalexpo 2022 Fuarında yer alacak. 

Makina imalatçısı 3 bine yakın firmayı temsil eden, 28 derneği çatısı altında biraraya getiren Türkiye Makina Federasyonu'nun (MAKFED) 4. Olağan Genel Kurul'u 19 Mart 2022 tarihinde toplandı. MAKFED’de yeniden başkanlığa seçilen Adnan Dalgakıran, makina imalatının Türkiye’nin 3 büyük sektöründen biri haline gelmesinde pek az ülkede görülebilecek kadar kapsayıcı ve güçlü bir sektörel örgütlenmeye sahip oluşunun büyük katkısı bulunduğuna işaret etti. Dalgakıran, “içinde makinanın yer almadığı hiçbir strateji yazılamayacağı için görev ve sorumluluğumuz büyüktür; sanayiinin küresel dönüşümü sürecindeki fırsatları değerlendirebilmenin ve küresel ekonomiden ülkemizin aldığı payı artırabilmenin tek yolu ise ileri ülkelerde olduğu gibi makina eksenli bir dönüşüm sürecinden geçmektir” dedi.

Sayfa 1 / 14

Yukarı