Bize Ulaşın

Derneğimiz 3-7 Aralık 2012 tarihleri arasında Makine tanıtım Grubu tarafından Almanya’nın Baden Württemberg Eyaletine gerçekleştirilen roadshow programına katılarak eyaletin üst düzey yetkilileri ve pompa ve vana sektörü temsilcileri ile görüşmeler yaptı.

RRoadshow kapsamında Stuttgart, Mannheim ve Ulm kentlerinde tanıtım etkinlikleri düzenlenirken, ilgili kurumlara da geziler gerçekleştirildi. Organizasyona Makine Sanayii Sektör Platformuna üye dernekler davet edilirken, POMSAD’ın yanı sıra KBSB, AKDER, AMD, ENOSAD, İSDER, İMDER, İSKİD, MİB, PAGDER, TARMAKBİR, TEMSAD ve TEVİD temsilcileri de organizasyon da yer aldı. Derneğimizi roadshow programında Genel Sekreterimzi Gökhan Sezer Türktan ve Yönetim Kurulu üyemiz Ercan Çelebi temsil ettiler.

Program dâhilinde, ilk gün Almanya’da çalışan Türk mühendislerle toplantı yapma imkanı bulan heyet, Almanya Ticaret Ajansları, Pazarlama ve Distribütör Firma Dernekleri (CDH), Ulm Sanayi ve Ticaret Odası (IHK), Stuttgart Bölgesel Ekonomik Kalkınma Örgütü, Paketleme ve Otomasyon Yetkinlik Merkezi (PEC), Temizlik Yetkinlik Merkezi (CEC) ve ZVE Fraunhof Enstitüsüne ziyaretler gerçekleştirdi.

MTG Yönetim Kurulu üyeleri ayrıca Baden Württemberg Eyaleti Parlemento Başkanı, Ekonomi ve Entegrasyon Bakanlarıyla görüşmeler gerçekleştirdi.  Ziyaret kapsamnda heyet, Stuttgart Başkonsolusu Türker An ve Kalsruhe Başkonsolusu Serhat Aksen’i de rezidans ve Başkonsolusluk binalarında ziyaret ederek görüştüler. Programın son günü düzenlenen gala gecesine, tüm dernek temsilcilerinin yanı sıra, Alman iş adamları da katıldılar ve dernek temsilcileriyle ikili görüşmeler yaptılar. Program boyunca gündüz saatlerinde ise özel olarak ayarlanmış alanlarda dernek temsilcileri kendi sektörleriyle ilgilenen yetkililerle görüşme imkanı bulurken, gelen ziyaretçilere Türk Makine Sektörü hakkında sunumlar gerçekleştirdiler. 

  • IHK_ulm_ile_gorusme
  • IMG_4472
  • IMG_5637
  • IMG_5668
  • hof_sehri_road_show
  • hof_sehri_road_show8
  • kalsruhen_baskonsolusu_serhat_aksel_ile_gorusme
  • stutgart_baskonsolusu_Turker_An_ile_gorusme

Yukarı