Bize Ulaşın

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel MüdürlüĞÜ tarafındaN organize edilen "Pompa Sektörü İşbirliği Toplantısı" 9 Ekim 2019 tarihinde İzmir Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclis Salonu'nda gerçekleştirildi. 

İşbirliği toplantısına POMSAD üyesi firma temsilcilerinin yanı sıra pompa sektörünü temsilen diğer firma temsilcileri de yoğun ilgi gösterirken, derneğimiz de söz konusu toplantıya katıldı. 

Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü Sn. Mehmet Bozdemir'in açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, sirkülasyon ve su pompalarında Eko-Tasarım tarama sonuçları ve gerçekleştirilen denetimlerle ilgili katılımcılarla bilgi paylaşımında bulunuldu. 

Sanayi ve Verimlilik Genel Müdürlüğü yetkilileri tarafından sirkülasyon ve su pompaları ile ilgili teknik mevzuat ile ilgili bilgi verilirken, Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü yetkilileri tarafından da sektörel teşvik uygulamaları ile ilgili bir sunum gerçekleştirildi. 

Toplantı sektör temsilcilerinin soruları ve yetkililerin cevapları ile son bulurken, toplantıda özellikle sektöre yönelik bir bağımsız test laboratuvarının yapılması gerektiği konusu vurgulandı. Söz konusu ihtiyaç hakkında derneğimiz ilgili kurumlarla biraraya gelerek süregelen çalışmaların neticelendirilmesi hususunda işbirliğine hazır olduğunu vurgularken, önümüzdeki günlerde bu konuda daha somut adımlar atılması için çalışmalarımız hızlanacak. 

  • a
  • b
  • c

 

Yukarı