Bize Ulaşın

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı "Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı" kapsamında ilk etapta destek almaya hak kazanan projeler 29 Ağustos 2020 tarihinde açıklandı. 

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen “Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı” kapsamında yapılan ilk çağrı bildiğiniz üzere 2019 yılı sonlarında makine sektörüne yapılmıştı. 29 Ağustos 2020 tarihinde bu kapsamda sektöre seviye atlatacak 10 projenin destek kararı ve bu projelere toplam 1 milyar liraya yakın sabit yatırım yapılacağı açıklandı.

Projelerin Ar-Ge’sini TÜBİTAK, yatırım harcamalarını KOSGEB finanse ederken, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı da stratejik devlet teşviklerini verecek.

Hamle programında ilk aşamada 9 firmaya ait 10 proje desteklenirken; “Servo Motor, Tümleşik Sürücü Kartı ve Pompa Aksamları” projesiyle Bina Isıtmasında Kullanılan Motor, Sürücü Kartı ve Pompa Aksamları’nın ilk defa ülkemizde üretilmesini hedefleyerek desteğe başvuran üyemiz Atlas Sayaç ve Ölçü Aletleri A.Ş. de proje desteğini alan 9 firmadan biri oldu.

Üyemizi başarısından dolayı tebrik ederiz. 

Teknoloji Odakli Sanayi Hamlesi Desteklenen Projeler

Yukarı