Bize Ulaşın

Pompa ve vana dış ticaret verilerini tetkiki ve mukayesesi kolay formatlarla düzenleyerek her yıl üyelerinin hizmetine sunan derneğimiz, çalışmalarını sektörle de paylaşıyor.

Genişletilerek hazırlanmış 121 sayfalık 2020 yılı Pompa Vana Dış Ticaret Envanteri, 2014 yılından 2020 yılına kadar ithalat ve ihracat rakamlarını kullanarak, Pompa ve Vana 12’li Poz İhracat ve İthalat Tutarlarını, Pompa ve Vana 12’lİ Poz Dış Ticaret Verilerini, Belli Pozlar için Grafikleri, Avrupa ülkeleri ile yapılan ticaret verilerinden Güney Doğu Asya ülkeleri ile yapılan pompa ve vana ticaret verilerine kadar sektörümüzü ilgilendiren çok önemli istatistikleri içermektedir. 2020 yılı envanterinde vakum pompaları ile ilgili verilere de yer verilmiştir. 

Türk Pompa ve Vana Sektörlerinin dış ticaret verilerine dair bu Envanter, Türk Pompa ve Vana Sanayicileri Derneğinin ithalat ve ihracatı izleme faaliyetleri doğrultusunda TUIK (Türkiye İstatistik Kurumu) ve OAİB (Orta Anadolu ihracatçı Birliği) verilerine dayanarak periyodik olarak hazırlanmaktadır. Envanter, sektörel kişi ve kuruluşların yararlanması amacıyla derlenmiştir. POMSAD’ın yazılı mutakabatı olmaksızın kısmen veya tamamen yayınlanamaz. Envanteri temin etmek için lütfen pomsad@pomsad.org.tr adresinden bizimle irtibata geçiniz.

 

Yukarı