Bize Ulaşın

2 Mart 2022 tarihinde Derneğimiz ve Destek Patent firması işbirliğiyle "Sınai Haklar Genel Bilgilendirme Eğitimi" üyelerimiz ve tüm makine sektörüne açık olarak gerçekleştirildi.  

Sektörlerimiz açısından son derece önemli olan sınai haklar konusunda Destek Patent firması ile işbirliği yaparak gerçekleştirdiğimiz "Sınai Haklar Bilgilendirme Eğitimi" 2 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirildi. Dört bölüm halinde verilen eğitime dernek üyelerimiz ve MAKFED üyesi derneklerin üyeleri davet edilirken, katılımcılara aşağıdaki konularda eğitim verildi. 

Eğitim sabah saatlerinde "Marka Eğitimi" konusuyla başladı, bu eğitimde; Marka Nedir? Marka Müracaatı, Markanın Önemi ve Marka Tescili ile Hukuki Haklarımız Nelerdir? konuları hakkında katılımcılara Destek Patent firmasından Sn. Ali Mehmet Özğan tarafından bilgi verildi. Eğitimin ikinci bölümünde katılımcılara "Marka ve Değerleme Bilgilendirmesi" eğitimi Destek Patent firmasından Sn.  Berk Çelik tarafından verildi. Eğitimin üçüncü bölümünün konusu "Patent ve Faydalı Model" oldu. Katılımcılara; Patent ve Faydalı Model Nedir?, Ne gibi Ticari Kazançlar Sağlamaktadır? ve Önemii Nedir? konularında Destek Patent firmasındaın Sn. Üsame Erdem tarafından kapsamlı bir eğitim verildi. Öğleden sonra eğitimin dördüncü bölümünün konusu "Tasarım" oldu. Bu bölümde Endüstriyel Tasarım Hakkında Genel Bilgi, Koruma Alanları Nelerdir? ve Neler Tasarım Olarak Tescil Alabilir? konularında Destek Patent firmasından Sn. Özgür Ulaş Türkyılmaz tarafından eğitim verildi. 

Eğitime katılan bütün katılımcılarımıza teşekkür eder, oldukça fayda sağladığına inandığımız bu eğitimde bizimle işbirliği yapan Destek Patent firmasına teşekkürlerimizi sunarız. 

 

 

Yukarı