Bize Ulaşın

23 Mart 2022 tarihinde Derneğimiz ve TUV Austria firması işbirliğiyle "Nükleer Güç Santralleri İçin Pompa ve Vana Üreticileri Webinari" sadece POMSAD üyelerine açık olarak gerçekleştirildi.  

Yerli üreticilerimizin Nükleer Güç Santrallerine tedariklerinin artması ve uyulması gereken teknik kalifikasyonlar hakkında TUV Austria firması ile işbirliği yaparak gerçekleştirdiğimiz "Nükleer GÜç Santralleri İçin Pompa ve Vana Üretcileri Weibnari" 23 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirildi. TUV Austria Nükleer Uzmanı Sn. Denis Stepura tarafından verilen webinarde; Dünyadaki nükleer santrallere genel bakış, nükleer enerji kullanımı ve yeni kurulacak nükleer santraller, Nükleer tesislerde akış kontrolü, vana ve pompa uygulamaları, Nükleer güç santrallerinde kullanılacak ekipmanların üretim ve teknik kalifikasyon süreçleri hakkında bilgi verilirken, Türk Standardları Enstitüsü'nden Sn. Taner Derelioğlu da üreticilere Akkuyu NGS Projesi’nde ürün kabulü ve TSE sertifikasyonu hakkında bilgi verdi. 

Eğitime katılan bütün üyelerimize teşekkür eder, oldukça fayda sağladığına inandığımız bu webinarda bizimle işbirliği yapan TUV Austria firmasına ve Sn. Taner Derelioğlu nezdinde TSE'ye teşekkürlerimizi sunarız. 

 

  • Nükleer_Guc_Santralleri_Webinari

 

Yukarı