Bize Ulaşın

yynfilKucukResimYayin5      

Satın Alma Bilgisi :
Lütfen derneğimizle irtibata geçiniz.

Yayın Talep Formu için tıklayınız.
      

SİSTEM VERİMİ: Enerji Verimliliği Yüksek Santrifüj Pompa Sistemleri İçin Rehber / Borularda Akış ve Enerji Yazılımı Ekli

POMSAD'ın 15. Yayını, Europump Teknik Komisyonu çalışmalarının bir ürünü olan  System Efficiency - A guide for Energy Efficient Rotodiynamic Pumping Systems - adlı  kitabın tercümesi yapılıp  basılarak sektörümüzün istifadesine sunulmuştur.  "Sistem Verimi, Enerji Verimliliği Yüksek Santrifüj Pompa Sistemleri İçin Rehber", sektörde yeni bir referans noktası yaratacak olan bir kitaptır.

Kitap, pompaj sisteminin tanımı, kavramlar, temel istasyon parametreleri,  boru çapları ve akış hızlarının optimizasyonu, sistem karakteristiğine uygun pompa seçimi, kontrol, bakım, ömür boyu maliyet yaklaşımı, tasarım örnekleri gibi çok farklı perspektiflerden konuya yaklaşarak, sistem tasarımcısı ve kullanıcısının enerji tasarrufuna katkılarını artırabilmeyi amaçlıyor. Kitapla birlikte verilecek CD’nin içerdiği yazılım, alternatifler halinde kurgulanan pompaj sistemlerindeki enerji kayıplarını hesaplayıp, mukayese ederek tasarımcının en verimli sisteme ulaşmasına yardımcı olmayı amaçlıyor.


 
 
Yukarı