Geri Dön

Kurvalf Vana A.Ş.

Adres Çalı Mahalle Çınarlık Cadde No: 8 16235 Nilüfer Bursa Türkiye
Şehir Bursa
Telefon +90 224 482 46 97
Faks +90 224 482 46 99

Üye Hakkında

Kurvalf’ın hikayesi, kurucumuzun (Hüseyin Kurumahmut) üretime olan tutkusuyla başlamıştır. Kendisi hayatını üretime adamıştır. Üretime, silah ustası babası ve kardeşleri ile birlikte genç yaşlarda başlamıştır. Vana imalatına yoğunlaşmadan önce kardeşleri ile birlikte makine imalatı ve yedek parçaları, çelik konstrüksiyon ve dökme malzeme siloları gibi çeşitli özel projeler üzerinde çalışmıştır. 90’lı yılların sonlarında, doğal gaz dağıtım şebekelerinin ülke geneline yayılmaya başlamasıyla Hüseyin Kuruamahmut, doğal gaz vanaları bakım ve onarım işlerine ilgi duymaya başlamıştır. Vana tamiri ve bakımı konusunda elde edilen tecrübenin ardından Kurvalf’i kurmaya karar vermiştir ve Kurvalf markası ile küresel vana üretimine başlanmıştır. Üretim faaliyetlerine daha büyük bir sanayi şehri olan Bursa’da devam etme kararı verilmiştir.

70’li yıllardan edinilen zorlu tecrübeler ile baraj yapım işlerinde çeşitli özel imalatlara başlanılmıştır. Bu gelişmeler sonrasında, makine yatırımları yapılarak o dönemin ihtiyaçlarından biri olan su vanalarının (gate vanalar) üretimine başlanılmıştır.

Vana üretimi 24″ çap kapasiteye ulaşmıştır ve daha büyük çaplarda üretim için gerekli fizibilite çalışmalarına başlanılmıştır. Gas Over Oil ve Pnömatik Aktüatör üretimine başlanılmıştır. API 6A Lisansı alınmıştır ve petrol ve doğal gaz endüstrisi için üretim yapılmaya başlanılmıştır. Lisans Kodu: 6A-1513. Vana üretimi 40″ çap kapasiteye ulaşmıştır. Arge çalışmaları tamamlanan akış kontrol vanalarının üretimine başlanılmıştır.

İlk 48″ çap büyüklüğünde küresel vana üretilmiştir. Üretim alanı 7700 m²’ye yükseltilmiştir.

3 yollu yön değiştirme vanası ve türbin giriş vanası üretimleri başarıyla gerçekleştirilmiştir.

4 yollu yön değiştirme vanası üretimi başarıyla gerçekleştirilmiştir.

Diğer Üyeler