Geri Dön

Maxisu Dalgıç Pompa ve Motor

Adres 2. Organize Sanayi Bölgesi 2. Cadde No:33
Şehir Şanlıurfa
Telefon +90 414 369 10 63
Faks +90 414 369 11 63

Üye Hakkında

1995 yılında Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde tarımsal sulamaya dayalı anahtar teslim tesis hizmetlerini yerine getirirken 1998 yılında bölgedeki sektörel potansiyeli önceden fark ederek, şirketleşmeye karar verdik ve Ferat Elektrik Ltd. Şti.’ni kurduk. Üretime başladığımız yıllarda Türkiye’de bu alanda üretim yapan az sayıda işletme vardı. Biz daha iyi ve daha çok nasıl üretim yaparız noktasında büyümenin şart olduğunu o zamanlar idrak ettik ve büyümek için üretmek gerek deyip üretim yapmayı planladık.

Şirketleşme üretim potansiyelimizi arttırıp imajımıza da katkıda bulununca bu olguyu daha iyi kullanabilmek ve üretimi arttırmak adına 2005 yılında Ceylanpınar ilçesinde 1.800 m² alanda kurulu işletmede CNC tezgâhlarda üretim yapmaya başladık. O dönemde başka bölgelerden daha maliyetli bir şekilde alıp sattığımız ürünleri hem daha ulaşılabilir hem de daha ucuza son kullanıcıya ulaştırmayı başarmış olduk.

2012 yılında dışarıdan tedarik ettiğimiz en önemli kalem olan dalgıç motor üretimini de gerçekleştirmek ve ürün yelpazemizi genişletmek için Şanlıurfa 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni bir yatırım yapmaya başlayıp toplamda 5.5 milyon TL harcayarak Ocak 2013 ‘te yatırımı nihayete erdirdik. Maxisu markasıyla dalgıç pompa ve motor üretimi yapan tesisimiz üretim ve satışları başlamıştır. Şirketimiz sektöründe teknolojik bazda Türkiye’de aynı işi yapan 9 firma arasında ilk sırada yerini almıştır. Bu anlamda ürettiğimiz ürünlerin ülkemize Avrupa ürünü vurgusuyla piyasada satılan muadillerine oranla daha kaliteli ve ekonomik olarak cazip olduğunu söyleyebiliriz.

2012 mali yılında yapılan yatırıma rağmen kar elde ederek çıkış ivmesi göstermekte olduğumuzun farkında olarak emin adımlarla ilerlemekteyiz. Üretimini yaptığımız ürünler iç pazarda satıcı ve son kullanıcılardan olumlu tepkiler almakta ve ürün talepleri artmaktadır. İyi bir satış trendi yakalamak için Ortadoğu ve Afrika ülkelerini öncelikli hedef bölgelerimiz olarak belirleyip ürünlerimizin söz konusu bölgelere ulaşması için çalışmalar başlattık.

Diğer Üyeler