Geri Dön

Pom-Vak Pompa Makine San. ve Tic. Ltd. Şti.

Adres İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Tormak Sanayi Sitesi S Blok No: 9-11 Başakşehir
Şehir İstanbul
Telefon +90 212 485 73 62
Faks +90 212 485 58 19

Üye Hakkında

Su halkalı vakum pompaları imalatı ile şirketleşen POMVAK İstanbul İkitelli’deki kapalı üretim alanında faaliyet göstermektedir. Türk ekonomisinin temel taşları olan belli başlı firmalarla çalışan, üretiminin yüzde 30’unu ihraç eden POM-VAK, 38 çalışanı, yıllık 1.000’den fazla pompa üretimi ile alanında lider bir kuruluş olarak hızla gelişmeye devam etmektedir.

POM-VAK, sanayiden gelen isteklere bağlı olarak, vakum pompalarının dinamik yapısına uygun boyutlandırma ve tasarım çalışmalarıyla bu alanda Ar-Ge çalışmalarına, imalat hayatının ilk gününden itibaren başlamış bulunmaktadır. Bu amaçla üniversite-sanayi işbirliğinin gereğini göz önüne almıştır. Bu işbirliği çerçevesinde kendi patenti ile süper lob adını verdiğimiz pompaların üretimine de başlamaktadır.

POM-VAK vakum pompaları Türkiye’deki birçok sanayi kuruluşunda faaliyet göstermektedir. Su halkalı vakum pompalarıyla başlayan imalat programı içerisine; yağ halkalı vakum sistemleri, paletli-yağlı vakum pompaları, paletli-kuru vakum pompaları, vakum altı tahliye pompaları ve yanı sıra fason üretilen diyaframlı pompalar ile paslanmaz santrifüj pompalar eklenmiştir.

Yurt dışındaki faaliyetlerle de çalışmalarına devam eden POM-VAK, üretiminin yüzde 30’undan fazlasını ihraç eder konuma gelmiştir ve bu oran her geçen gün artmaktadır. Vakum pompaları imalatında çeşitliliğin de hedeflendiği son yıl içerisinde yağ halkalı vakum sistemleri hayata geçirilmiş olup yeni tipte pompaların çalışmaları da devam etmektedir.

Diğer Üyeler